במעבדת LEM אנו מבצעים בדיקה גנטית לאבחון נוכחות וירוס הפפילומה האנושי- HPV וסיווגו לפי תתי זנים ורמת סיכון. הבדיקה מבוצעת על ידי צוות רפואי מיומן ומיכשור חדשני.
 
מעבדת LEM מספקת לרופאים ומרפאות המעוניינים לבצע את הבדיקות את הדרוש לביצוע הבדיקה, כלי אסוף ואחסון לממצאים ושרות שינוע אל המעבדה. בנוסף, מעבדת LEM מציעה שרות לנשים המעוניינות לבצע את הבדיקה באופן פרטי.
 
להזמנת הבדיקה צרו קשר: בטל.08-9380770, פקס.08-9389783, אימייל. admin@lem-lab.com
 
במעבדת LEM אנו משתמשים במערכת חדישה לזיהוי הוירוס:
 
 Master Diagnostica - HPV Direct flow chip – eBRID system

·       מערכת זו מזהה 36 זנים שונים של HPV ומסוגל לזהות Multiple infections.

·       בנוסף לזנים המזוהים ודאית, המערכת מסוגלת לתת גם תוצאת "חיובי כללי" כאשר היא מזהה הדבקה ב-HPV  בזן אשר אינו נכלל ב- 36 הזנים להם היא עושה סיווג .

·       המערכת מאושרת  CE  ומשרד הבריאות.

·       המערכת עברה אבלואציה קפדנית ואושרה לשימוש במעבדתנו.

·       כיום נעשה שימוש במערכת זו גם בקופות החולים מכבי וכללית.

מהו וירוס הפפילומה האנושי (HPV)?

 

וירוס הפפילומה האנושי (HPV Human papillomavirus) הוא וירוס המשפיע על העור ועל רקמות ריריות בגוף כולל פה וגרון, פות, צוואר הרחם, ואגינה ופי הטבעת. ישנם יותר מ-100 זנים (טיפוסים) של הנגיף. HPV הוא וירוס נפוץ שקיים אצל מרבית האנשים, בעיקר אצל צעירים, בשלב זה או אחר במהלך חייהם. בדרך כלל אין לו השפעה והוא יחלוף מעצמו.

חלק מהזנים עלולים לגרום ליבלות על עור כפות הרגליים והידיים, בדרכי המין ובאזור פי הטבעת.

זנים אחרים עלולים לגרום לשינויים בתאי הגוף (Dysplasia). תאים אלו הם בעלי סיכון גבוה להפוך בהמשך לתאים סרטניים. 30 מהזנים עלולים לפגוע במערכת המין הנשית, מתוכם 18 עלולים אף לגרום לגידול סרטני. מחקרים מראים שיש קשר הדוק בין הופעת סרטן צוואר הרחם לבין נוכחות של הוירוס, אצל כמעט 100% מהנשים שחלו בסרטן צוואר הרחם נמצאו המופעים המסוכנים של הוירוס.

הדבקה בוירוס נעשית על ידי מגע עם אדם נגוע ובעת קיום יחסי מין. שימוש בקונדום מגן במידה מסויימת אך לא בצורה מוחלטת מאחר ומתרחש מגע עם משטחי עור של איברי המין (הפות ושק האשכים).

ירידה גדולה במקרים של סרטן צוואר הרחם משוייכת בין השאר לבדיקות לגילוי מוקדם, בדיקת פאפ, ובמקרה של חשד ושינויים בתאי צוואר הרחם, בדיקה לנוכחות הוירוס HPV. במידה ומתגלה נוכחות של הזנים המסוכנים, יש לערוך בדיקת קולפוסקופיה (Colposcopy) שהיא בדיקה מעמיקה יותר ואז מטפלים באופן נקודתי במקומות הבעיתיים. בכל מקרה, ממשיכים לערוך מעקב מספר פעמים בשנה.

ניתן לקבל חיסון נגד חלק מזני הנגיף, אך הוא אינו מהווה הגנה מכל הזנים ועדיין חשוב לשמור על עירנות ועל בדיקות צואר הרחם לגילוי מוקדם.

 

 סריקה זו מאפשרת לבצע גילוי מוקדם לנשים נשאיות לווירוס ולהכניסן לתוכנית מעקב המפקחת אחר שינויים מבניים בצוואר הרחם של אותן נשים בסיכון.
 
תהליך זה נועד לצמצם תחלואה בסרטן צוואר הרחם ותהליכים פולשניים אחרים אשר נשים עשויות לסבול מהם.
 

הגינקולוג המליץ לך לעשות בדיקה לנוכחות הוירוס HPV? צרי קשר עוד היום לתיאום וקבלת ערכה!