מעבדת LEM מספקת לאונקולוגים וכירורגים המטפלים בסרטן השד את בדיקת Prosigna לאיפיון גידולים בשד. הבדיקות מתבצעות במעבדה על ידי צוות מקצועי ומיומן. הבדיקה נעשית על ריקמת הגידול שהוצאה במהלך הניתוח. תוצאות ניתנות תוך מספר ימים בודדים.

להזמנת הבדיקה צרו קשר: בטל.08-9380770, פקס.08-9389783, אימייל. admin@lem-lab.com
 

היתרונות של ביצוע בדיקת פרוסיגנה במעבדת L.E.M:

  •   תוצאה מתקבלת תוך 5 ימי עבודה מיום קבלת הרקמה במעבדה.
  •    על כל בדיקה עוברים שני פתולוגים: פתולוג שד מומחה, ופתולוג מולקולארי,  אשר מצרף תשובה מטעמו בנוסף לתשובת הפרוסיגנה.   
  •  במקרה הצורך, מעבדת L.E.M  מבצעת בדיקה פתולוגית חוזרת.
  •   הרופא המטפל יכול להתייעץ עם הפתולוגים במעבדה בכל עת.

ללקוחות פרטיים, לחברות קופת חולים מאוחדת, ולחברות קופת חולים מכבי- לחצו כאן להורדת טפסים להזמנת בדיקת פרוסיגנה PAM50 לאיפיון סרטן השד.

מחקרים רבים, ניסויים קליניים ופרסומים בכתבי עת מדעיים, תומכים בחשיבות הסיווג המוגדר של חולות סרטן השד תוך שימוש באנליזה של הביטוי הגנטי, וזאת לשם הערכת הפרוגנוזה ואפשרויות הטיפול המתאימות עבור מטופלות החולות בסרטן בשלב מוקדם.
 
כיום קיימות מספר בדיקות פרוגנוסטיות לסרטן השד כאשר לבדיקת Prosigna™כמה יתרונות :
 
Prosigna™ הינה בדיקה גנומית המאושרת על ידי הרשות האמריקאית (FDA) והרשות האירופאית (CE). הבדיקה משתמשת במידע הגנטי של החולה. מבוססת על החתימה הגנטית PAM-50.
 
Prosigna™ משמשת להערכת הסיכון (באחוזים) להישנות סרטן השד בחולות שאובחנו בשלב מוקדם של סרטן השד במהלך 10 שנים לאחר גילוי המחלה, והוכחה בדיקה מדויקת ואמינה ביותר במחקרים קליניים גדולים.
 
Prosigna™ מסווגת את המטופלות לקבוצות סיכון מוגדרות: נמוכה בינונית וגבוהה. הבדיקה מוזמנת ע"י האונקולוג או הכירורג כאשר קיים צורך על החלטה טיפולית תרופתית האם החולה תזדקק לטיפול כימותרפי בנוסף לטיפול הורמונלי, או להימנע מטיפול כימותרפי.
 
Prosigna™  הינה הבדיקה היחידה המסווגת את הגידול לאחד מ-4 תתי סוגים שונים . תתי סוגים אלו (Luminal A, Luminal B, Basal-Like & HER2 Enriched) עוזרים להגדיר את הביולוגיה של הגידול ומספקים מידע פרוגנוסטי משמעותי להכוונת הרופא להמשך טיפול.
 
 
 Prosigna™ מספקת ציון להערכת הסיכוי לחזרה של הסרטן בעזרת אלגוריתם המחושב על פי:
 
-חתימה גנטית (PAM50)
-תת סוג ביולוגי של הגידול.
-גודל הגידול.
-מעורבות בלוטות לימפה.
-ציון שגשוג הגידול.
 
הטכנולוגיה:
 
Prosigna™ מתבצעת על הטכנולוגיה החדשנית ביותר: מכשיר ה- nCoutner  שפותח ומיוצר ע"י חברת Nanostring Technologies הממוקמת בסיאטל וושינגטון שבהארה"ב ומתמחה בייצור בדיקות גנטיות מולקולריות למטרות מחקר ואבחון רפואי.
 
קריטריונים להתאמה לביצוע בדיקת Prosigna™:
 
הבדיקה מיועדת לנשים פוסט מנפאוזאליות שאובחנו עם סרטן השד בשלב המוקדם, שעברו ניתוח כריתה או שימור של השד, עם רצפטורים חיוביים להורמונים (ER  או PR  או שניהם).
 

רוצות לקרוא עוד על אופן הבדיקה ויתרונותיה? לחצו כאן למעבר לאתר Prosigna™ (בעברית).

 

רוצות לדעת מה אונקולוגים אומרים על זה? לחצו כאן לקריאה נוספת אודות יתרונות הבדיקה (מתוך אתר MEDIX).

בדיקת פרוסיגנה נכללת בהנחיות של כל איגודי האונקולוגים הבינלאומיים המובילים: